EEU-HD1A103B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10000uF 10V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1890mA 2000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUHD1A103B
  • Part No:
    EEU-HD1A103B
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    10000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Voltage:
    10 VDC