EEU-FR1V271
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 270uF 35V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 1290mA 6000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFR1V271
  • Part No:
    EEU-FR1V271
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    2702179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole2190
  • Size:
    10 x 12.5 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    352205VDC