EEU-FR0J331
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 6.3V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 455mA 5000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFR0J331
  • Part No:
    EEU-FR0J331
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 11.2 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC