EEU-FM1V151B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 150uF 35V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 950mA 3000h 105°C Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFM1V151B
  • Part No:
    EEU-FM1V151B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    150 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    8 x 11.5 mm
  • Voltage:
    35 VDC