EEU-FM1E681B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 680uF 25V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 2180mA 5000h 105°C Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFM1E681B
  • Part No:
    EEU-FM1E681B
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    10 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC