EEU-FK1V102L
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1000uF 35V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 2140mA 4000h 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFK1V102L
  • Part No:
    EEU-FK1V102L
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    10 x 30 mm
  • Voltage:
    35 VDC