- EEU-FK1E152L
Description
Cap Aluminum Lytic 1500uF 25V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 2140mA 4000h 105°C Automotive Bulk
Search Keywords: EEUFK1E152L
Supplier:Panasonic
Part No:EEU-FK1E152L
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532290040
2000 -
Capacitance Value:1500 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Mounting:Through Hole
Size:10 x 30 mm
Termination Style:Radial
Voltage:25 VDC