EEU-FC2A4R7B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 100V 20% Radial 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFC2A4R7B
  • Part No:
    EEU-FC2A4R7B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    N/A
  • Voltage:
    100 VDC