EEU-FC2A331
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 100V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1520mA 5000h 105ƒA€A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFC2A331
  • Part No:
    EEU-FC2A331
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    16 x 31.5 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    100 VDC