EEU-FC1V680B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 68uF 35V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 290mA 1000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFC1V680B
  • Part No:
    EEU-FC1V680B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    68 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 11.2 mm
  • Voltage:
    35 VDC