EEU-FC1V392
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 3900uF 35V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 3735mA 5000h 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFC1V392
  • Part No:
    EEU-FC1V392
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    3900 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    18 x 40 mm
  • Voltage:
    35 VDC