- EEU-FC1V271
Description
Cap Aluminum Lytic 270uF 35V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1050mA 3000h 105°C Automotive Bulk
Search Keywords: EEUFC1V271
Supplier:Panasonic
Part No:EEU-FC1V271
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220040
Supplier Standard Pack:
2000 -
Capacitance Value:270 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Mounting:Through Hole
Size:10 x 16 mm
Termination Style:Radial
Voltage:35 VDC