EEU-FC1J151
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 150uF 63V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 690mA 2000h 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFC1J151
  • Part No:
    EEU-FC1J151
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    150 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    8 x 20 mm
  • Voltage:
    63 VDC