EEU-FC1H180B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 18uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 155mA 1000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFC1H180B
  • Part No:
    EEU-FC1H180B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    18 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Voltage:
    50 VDC