EEU-FC1E681B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 680uF 25V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1220mA 3000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFC1E681B
  • Part No:
    EEU-FC1E681B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    10 x 20 mm
  • Voltage:
    25 VDC