EEU-FC1E332S
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2740mA 5000h 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFC1E332S
  • Part No:
    EEU-FC1E332S
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    3300 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    18 x 25 mm
  • Voltage:
    25 VDC