EEU-FC1E271
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 270uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 755mA 3000h 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFC1E271
  • Part No:
    EEU-FC1E271
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    270 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    10 x 12.5 mm
  • Voltage:
    25 VDC