EEU-FC0J392B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 3900uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1945mA 5000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUFC0J392B
  • Part No:
    EEU-FC0J392B
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    3900 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 25 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC