EEU-EE2G330S
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 400V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1020mA 10000h 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: EEUEE2G330S
  • Part No:
    EEU-EE2G330S
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    16 x 20 mm
  • Voltage:
    400 VDC