EEU-ED2W330
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 450V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 850mA 10000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUED2W330
  • Part No:
    EEU-ED2W330
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Voltage:
    450 VDC