EEU-ED2G470B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 840mA 10000h 105°C Ammo Pack
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUED2G470B
  • Part No:
    EEU-ED2G470B
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Voltage:
    400 VDC