- EEU-ED2C221SB
Description
Cap Aluminum Lytic 220uF 160V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1500mA 10000h 105°C Ammo Pack
Search Keywords: EEUED2C221SB
Supplier:Panasonic
Part No:EEU-ED2C221SB
Supplier Standard Pack:
250 -
Capacitance Value:220 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-25 to 105 °C
Mounting:Through Hole
Voltage:160 VDC