EEU-EB2W330S
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 450V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 680mA 5000h 105ƒA€A°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUEB2W330S
  • Part No:
    EEU-EB2W330S
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    18 x 25 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    450 VDC