EEU-EB2G330
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 400V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 600mA 5000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUEB2G330
  • Part No:
    EEU-EB2G330
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Voltage:
    400 VDC