EEU-EB2E470S
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 250V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 710mA 5000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUEB2E470S
  • Part No:
    EEU-EB2E470S
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    16 x 20 mm
  • Voltage:
    250 VDC