EEU-EB2D151SB
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 150uF 200V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1280mA 5000h 105°C Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUEB2D151SB
  • Part No:
    EEU-EB2D151SB
    EAR99
    250
  • Capacitance Value:
    150 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    18 x 25 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    200 VDC