EET-ED2E331BA
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 0.452 Ohm 1640mA 3000h 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: EETED2E331BA
  • Part No:
    EET-ED2E331BA
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Voltage:
    250 VDC