EET-ED2E221BA
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 250V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.678 Ohm 1280mA 3000h 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EETED2E221BA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EET-ED2E221BA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Voltage:
    250 VDC