EEH-ZC1E221P
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEHZC1E221P
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EEH-ZC1E221P
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Equivalent Series Resistance:
    0.027 Ohm
  • Construction:
    Cylindrical
  • Dimension:
    N/A
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Lifetime:
    4000 h
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Family:
    ZC
  • Maximum Operating Temperature:
    125 °C