EEH-ZC1E101XP
Panasonic
Cap Aluminum Polymer Hybrid 100uF 25VDC 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.03 Ohm 1400mA 4000h 125°C Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEHZC1E101XP
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EEH-ZC1E101XP
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    900
  • Leakage Current:
    25@2Min uA
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Construction:
    Cylindrical
  • Maximum Operating Temperature:
    125 °C
  • Family:
    ZC
  • Lifetime:
    4000 h
  • Equivalent Series Resistance:
    0.03 Ohm