EEF-SX0J121E7
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 120uF 6.3VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.007 Ohm 7000mA 2000h 105A°C T/R
Description +
Search Keywords: EEFSX0J121E7
  • Part No:
    EEF-SX0J121E7
    1000 h
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Family:
    S
  • Capacitance Value:
    120 uF
  • Equivalent Series Resistance:
    0.007 Ohm
  • Dimension:
    7.3 x 4.3 x 1.9 mm
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C