EEF-SX0E471E4
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 470uF 2.5VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.0045 Ohm 8500mA 2000h 105A°C T/R
Description +
Search Keywords: EEFSX0E471E4
  • Part No:
    EEF-SX0E471E4
  • Equivalent Series Resistance:
    0.0045 Ohm
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Dimension:
    N/A
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Leakage Current:
    1175@2Min uA
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C