EEF-SX0E221ER
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 220uF 2.5VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.009 Ohm 3000mA 2000h 105A°C T/R
Description +
Search Keywords: EEFSX0E221ER
  • Part No:
    EEF-SX0E221ER
  • Dimension:
    N/A
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C
  • Family:
    S
  • Equivalent Series Resistance:
    0.009 Ohm
  • Lead Diameter:
    1000 h
  • Leakage Current:
    N/A
  • Capacitance Value:
    220 uF