EEF-SX0E221E7
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 220uF 2.5VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.007 Ohm 7000mA 2000h 105°C T/R
Description +
Search Keywords: EEFSX0E221E7
  • Part No:
    EEF-SX0E221E7
    3500
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Leakage Current:
    N/A
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Dimension:
    N/A
  • Equivalent Series Resistance:
    0.007 Ohm
  • Family:
    SX
  • Construction:
    Flat
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C