EEF-SX0E181R
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 180uF 2.5VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.009 Ohm 3000mA 1000h 105°C T/R
Description +
Search Keywords: EEFSX0E181R
  • Part No:
    EEF-SX0E181R
  • Dimension:
    N/A
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C
  • Lifetime:
    1000 h
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Leakage Current:
    N/A
  • Construction:
    Flat
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Equivalent Series Resistance:
    0.009 Ohm
  • Family:
    S
  • Capacitance Value:
    180 uF