EEF-SX0D561E4
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 560uF 2VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.0045 Ohm 8500mA 2000h 105A°C T/R
Description +
Search Keywords: EEFSX0D561E4
  • Part No:
    EEF-SX0D561E4
  • Equivalent Series Resistance:
    0.0045 Ohm
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Dimension:
    7.3 x 4.3 x 1.9mm mm