EEF-LS0D221R
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 220uF 2VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.1mm) SMD 0.006 Ohm 3500mA 2000h 105°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: EEFLS0D221R
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EEF-LS0D221R
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    3500
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Construction:
    Flat
  • Leakage Current:
    44@2Min uA
  • Equivalent Series Resistance:
    0.006 Ohm
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Family:
    LS
  • Lifetime:
    1000 h
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Dimension:
    N/A
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C