EEF-HX1E330R
Panasonic
SP Cap, HX series, 25VDC, 33uF, 40m
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: EEFHX1E330R
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EEF-HX1E330R
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    3500
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Equivalent Series Resistance:
    0.04 Ohm
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Maximum Operating Temperature:
    125 °C