EEF-CX0E221R
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 220uF 2.5VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.015 Ohm 5100mA 2000h 105ƒA€A°C T/R
Description +
Search Keywords: EEFCX0E221R
  • Part No:
    EEF-CX0E221R
    3500
  • Construction:
    Flat
  • Leakage Current:
    55@2Min uA
  • Lifetime:
    2000 h
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Dimension:
    7.3 x 4.3 x 1.9 mm
  • Equivalent Series Resistance:
    0.015 Ohm
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C