EEF-CX0D271XR
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 270uF 2VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.012 Ohm 5600mA 2000h 105ƒA€A°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEFCX0D271XR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EEF-CX0D271XR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    3500
  • Family:
    CX
  • Dimension:
    7.3 x 4.3 x 1.9mm mm
  • Lifetime:
    2000 h
  • Leakage Current:
    54@2Min uA
  • Equivalent Series Resistance:
    0.012 Ohm