EEF-CS0J680R
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 68uF 6.3VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.1mm) SMD 0.015 Ohm 5100mA 2000h 105ƒA€A°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEFCS0J680R
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EEF-CS0J680R
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    3500
  • Leakage Current:
    42.84@2Min uA
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Lifetime:
    2000 h
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C
  • Equivalent Series Resistance:
    0.015 Ohm
  • Construction:
    Flat
  • Family:
    CS
  • Capacitance Value:
    68 uF