EEE-TP1V242V
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 2400uF 35V 20% (18 X 21.5mm) SMD 0.032 Ohm 3250mA 4000h 125A°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEETP1V242V
  • Part No:
    EEE-TP1V242V
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    75
  • Capacitance Value:
    24002179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
  • Mounting:
    Surface Mount2190
  • Size:
    18 x 21.5 mm
  • Voltage:
    352205VDC