EEE-HD1V100AR
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 35V 20% (5 X 5.8mm) SMD 28mA 5000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEHD1V100AR
  • Part No:
    EEE-HD1V100AR
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    5 x 5.8 mm
  • Voltage:
    35 VDC