- EEE-HC1E470XP
Description
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 65mA 3000h 105°C Automotive T/R
Search Keywords: EEEHC1E470XP
Supplier:Panasonic
Part No:EEE-HC1E470XP
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532290040
Reel Pack:
900 -
Capacitance Value:47 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-40 to 105 °C
Mounting:Surface Mount
Size:6.3 x 7.7 mm
Termination Style:N/R
Voltage:25 VDC