EEE-HBE100UAR
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 25V 20% (4 X 5.8mm) SMD 28mA 2000h 105ƒA€A°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEHBE100UAR
  • Part No:
    EEE-HBE100UAR
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    102179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount2190
  • Size:
    4 x 5.8 mm
  • Voltage:
    252205VDC