EEE-HB1C471AP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (10 X 10.2mm) SMD 340mA 2000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEHB1C471AP
  • Part No:
    EEE-HB1C471AP
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    10 x 10.2 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    16 VDC