EEE-HB1C220R
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 16V 20% (5 X 5.8mm) SMD 39mA 2000h 105ƒA€A°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEHB1C220R
  • Part No:
    EEE-HB1C220R
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    5 x 5.8 mm
  • Voltage:
    16 VDC