EEE-HAJ331UAP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 6.3V 20% (8 X 6.2mm) SMD 180mA 1000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEHAJ331UAP
  • Part No:
    EEE-HAJ331UAP
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    8 x 6.2 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC