EEE-HAA330WAR
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20% (4 X 5.4mm) SMD 29mA 1000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEHAA330WAR
  • Part No:
    EEE-HAA330WAR
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    4 x 5.4 mm
  • Voltage:
    10 VDC