EEE-HA1E220P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 25V 20% (6.3 X 5.4mm) SMD 55mA 1000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EEEHA1E220P
  • Part No:
    EEE-HA1E220P
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 5.4 mm
  • Voltage:
    25 VDC